Co sady obsahují?

Podívej se na Unboxing video:

Každá sada modelu obsahuje návod krok-za-krokem ve stylu Ikea, který vede zejména začínající modeláře dílek po dílku ke zdařilému výsledku. Díky fyzickému návodu může nic nebrání k plně off-line zábavě. Tedy konečně chvíle odpočinku pro oči. Návody tisknu na recyklovaném papíru, protože to se stromy myslím opravdu vážně.

Dále samozřejmě archy se samotnými díly modelu. Barevné kartony o gramáži zpravidla 160–220 g/m² jsou citlivě zvoleny v souladu s charakteristikou modelu a je na jejich vlastnosti model optimalizovaný. Díky ohybům se papír tužší 2–3× proti běžnému kancelářskému papíru zpevní natolik, že to při omaku kde koho překvapí. Dílky si modeláře nejprve tzv. narýhuje, čímž docílí rovné a ostré zlomy ve chtěných místech. Pak je z archu vyřízne skalpelem nebo vystřihne nůžkami dle osobní preference. Osobně kombinuji obě metody podle povahy dílku. Na nerovné linie beru vždy nůžky a naopak opakující se hrany chlopní vyřezávám raději nožem.

Většina modelů navíc obsahuje nepapírové dílky. Těmi jsou nejčastěji magnety, díky kterým jsou modely variabilní. Jiné sady zase skrývají vlasce, příze nebo korálky – samozřejmě dřevěné. ;-)