Lepidlo

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
50 Kč
Lepidlo

Lepidlo v ampulce s jehlou (objem 11 ml)

S touto latexovou dispersí – lepidlem Herkules – tvořím a modelařím od svých sedmi let. Je to legendární lepidlo, které má ideální konzistenci. Je spíše tekuté, ale tak akorát viskózní, aby hned po přitisknutí přisálo obě části papíru k sobě a dostatečně je drželo. A zároveň dává tak 15 vteřin na správné napozicování dílku, protože dovolí klouzat do stran, nebo odlepení dílků od sebe v případě chyby.

Přebytečné lepidlo se dá na pokožce rukou snadno odrolit do úplné čistoty a nezanechává na prstech mastnotu ani lep. Je zdravotně nezávadné a vodou ředitelné i omyvatelné. Po zaschnutí je čiré, takže i nějaký ten případný ocintek na modelu je úplně nenápadný. Z hladkých povrchů se dá i zaschlé lepidlo snadno sloupnout.

Lahviček a dávkovačů jsem vyzkoušel celou řadu, než jsem objevil a docenil tuto ampulku. Tenká kovová tryska dokáže lepidlo dávkovat velice přesně. Dávkování lepidla řídíš tlakem stisku lahvičky. Když chceš lepidlo rozetřít, nemuší odkládat lepidlo z ruky a měnit ho za párátko nebo špejli. Rozetřeš ho tou kovovou jehlou. Lepidlo, co na ní zaschne sloupneš nehtem díky hladkému kovovému povrchu. A když ti zaschne uvnitř trysky, propíchneš ji špendlíkem.

Velikost a hmotnost lahvičky je perfektní i pro déletrvající a precizní práci. Objem lepidla 11 ml vystačí na slepení zhruba 4–10 běžných modelů Cut’n’Glue.