Udržitelnost

Na životním prostředí mi od jakživa záleželo.

Došel jsem k přesvědčení, že třídit odpad nestačí. Je potřeba předcházet jeho vytváření. A na této hodnotě stavím celé fungování produktů Cut'n'Glue.

Papírový model

je udržitelnou dekorací i zábavou či kratochvílí už sám o sobě. Pokud dojde k nehodě a model se nenápravně poškodí, nebo tě omrzí, zůstane jako odpad jen hromádka recyklovatelného papíru s trochou neškodného lepidla. Mnou dodávané a doporučované lepidlo (Herkules) je disperzí latexu, který se získává taktéž ze stromů – kaučukovníků.

paperball_600.min

Sada s modelem

Archy barevných kartonů, papíry s návodem i kartonová obálka, ve které model obdržíš, jsou certifikované FSC (Forest Stewardship Council). Pokud je u dodavatele k dispozici, tak tisknu návod již recyklovaný papír.
Pokud obsahují modely nepapírové díly, jsou v papírovém sáčku. Všechny samolepky a etikety jsou papírové a recyklovatelné.
Stejně tak obalový materiál pro zaslání je buď papírová obálka, potažmo lepenkový knižní obal a oboje jsou vyrobené z recyklovaného papíru.

FSC

 

Modelářská sada

Všechny nástroje, které jsem vybral do modelářských sad, jsou kvalitně zpracované, ocelové a pokud s nimi budeš slušně zacházet, mohou s nimi pracovat i tvá vnoučata.

Sázím stromy

Rozhodl jsem se, že také přispěji k tomu, abychom přírodě navraceli to, co si z ní bereme. A tak od září 2020 sadím po stromu za každý prodaný model.

3d_trees_web.min