Proč modelařit?

Modelaření ✂️ je často opomíjený koníček, který rozvíjí motoriku, trpělivost, pečlivost a prostorovou představivost. Pro mě osobně je to zároveň prostor pro uvnitřnění, meditaci, pro poslech hudby nebo audioknihy.

Může být novou aktivitou, která odtrhne vaše dítě od obrazovky, prohloubí jeho soustředěnost a zejména mladé modeláře naučí, že cesta k vysněnému cíli vyžaduje určité úsilí a svůj čas, na což v dnešní instantní online době často zapomínáme.

Je vhodný pro všechny věkové kategorie od dětí, které dokáží pracovat s ostrým nožem (samostatně začínají děti nejčastěji ve věku 9–11 let), až po modeláře veterány důchodového věku. A tyto oba konce věkového spektra krásně propojuje ve společnou aktivitu, při které může třeba dědeček naučit své vnouče něčemu novému, strávit kvalitně společný čas a ještě spolupracovat na společném dílu.

Navíc je to způsob, jak si s prakticky nulovou ekologickou stopou ♻️ vytvořit vlastní a originální interiérovou dekoraci. Model může být dárkem, který potěší, a je nápaditý. A pokud ho darujete už složený, dáváte do něj kus sebe, své trpělivosti, zručnosti a lásky ❤️.